książki ciekawe i rozwijające

David Jeremiah

  Dr David Jeremiah, założyciel radia Turning Point, organizator  telewizyjnych kazań i proboszcz Shadow Mountain Community Church, czuł boże powołanie już w bardzo młodym wieku. Urodzony 13tego lutego 1941 roku w Toledo, Ohio, dr Jeremiah wychowywał się w rodzinie głęboko oddanej posłudze Bogu. W wieku jedenastu lat przeniósł się wraz z rodziną do Dayton w Ohio, gdzie jego ojciec, dr James T. Jeremiah, był pastorem w Emmanuel Baptist Church (Kościół Baptystów), a w 1953 roku został rektorem Cedarville College w Cedarville w Ohio.

Dr. Jeremiah, jako młody człowiek wrażliwy na głos Boga, poszedł w ślady ojca. W 1963, Dr. Jeremiah otrzymał tytuł licencjata sztuk pięknych na Cedarville College. W tym samym roku ożenił się ze swoją miłością z college’u, Donną Thompson, która również studiowała na Cedarville College na kierunku biznesowym. Nasz bohater następnie otrzymał tytuł magistra teologii Dallas Theological Seminary w 1967, a jego studia podyplomowe na Grace University zaowocowały uzyskaniem tytułu doktora teologii Cedarville College w 1981 roku.

W 1969, dr Jeremiah założył Blackhawk Baptist Church w Fort Wayne, w Indianie, oraz stworzył podstawową szkołę chrześcijańską. Przez dwanaście lat jego służby kapłańskiej parafia Blackhawk Baptist Church powiększyła się z siedmiu rodzin do 1300 członków. Stworzył również program telewizyjny The Bible Hour (Godzina Biblii).

Pozostając wiernym bożemu powołaniu, Dr. Jeremiah w 1981 przeniósł się wraz z rodziną do Kalifornii, gdzie został proboszczem Scott Memorial Baptist Church, kościoła, który teraz ma nazwę Shadow Mountain Community Church. Shadow Mountain Community Church jest jednym z największych kościołów w hrabstwie San Diego. To również siedziba Southern California Seminary (Seminarium Południowej Kalifornii) i Christian Unified Schools. Kiedy dr Jeremiah zaczął swą posługę w Shadow Mountain, poczuł boże powołanie do kontynuowania nadawania chrześcijańskiej audycji, którą rozpoczął w Fort Wayne. W 1982 program Turning Point Ministries (Kazania pod hasłem „punkt zwrotny”) stał się rzeczywistością.

Dzisiaj, trzydziestominutowy program radiowy Turning Point jest nadawany w całych Stanach i poza nimi w ponad 1800 stacjach oraz drogą satelitarną. To szerzenie Słowa Bożego przez dr Jeremiah’a zostało docenione – w 1999 roku otrzymał tytuł Dziennikarza Radiowego Roku nadany mu przez organizację National Religious Broadcasters (NRB) (Stowarzyszenie Dziennikarzy Religijnych Stanów Zjednoczonych). W 2002 roku otrzymał z kolei Nagrodę za Zasługi jako Doskonałość Dziennikarska i Człowiek Wierny Swojej Posłudze, a w 2006 roku, Turning Point zostało uznane najlepszym radiowym programem edukacyjnym. Dr Jeremiah jest członkiem zarządu NRB od 1996 roku.

Turning Point stworzyło program telewizyjny w 1982 roku w San Diego, który stał się audycją ogólnokrajową w 2000 roku. Program, oglądany teraz na całym świecie dzięki telewizji kablowej i satelitarnej, jak również dzięki stacjom naziemnym w całych Stanach Zjednoczonych, ma, według ostrożnych szacunków, około dwieście milionów widzów. Co tydzień mniej więcej tyle osób słucha i ogląda biblijne nauczania dra Jeremiaha. Telewizja Turning Point oferuje półgodzinne rozważania nad słowami Biblii oraz godzinne nabożeństwo z równie interesującym kazaniem. Nadawana na kilku krajowych i światowych kanałach, jak TBN, ION, i INSP, Telewizja Turning Point została niedawno dodana również do ramówki Middle East TV Network i BET, czyli Black Entertainment Network.

Dr Jeremiah jest wziętym mówcą konferencyjnym dla organizacji w całych Stanach Zjednoczonych. Ma swoje częste wykłady na Cedarville College, Dallas Theological Seminary, Moody Bible Institute, Billy Graham Training Center, Phil Waldrep’s Senior Adult Celebrations i w licznych kaplicach NFL, NBA i lig baseballowych.

Pomimo napiętego harmonogramu przemówień i kazań w całym kraju, dr Jeremiah znajduje też czas na realizowanie kolejnej swoje pasji, pisania. Jego książki są zawsze fascynujące i trafiające w sedno. Niektóre z jego książek to Escape the Coming Night, The Power of Encouragement, What the Bible Says About Angels, czy Prayer The Great Adventure, która przyniosła mu The Gold Medallion Award (Nagroda Złotego Medalionu) w 1998, oraz God In You, Gifts from God, Jesus’ Final Warning, A Bend in the Road,Slaying the Giants in Your Life, My Heart’s Desire, która przyniosła mu kolejny Gold Medallion Award w 2003, Sanctuary, jego pierwsza książka dewocyjna, The Things that Matter, Life Wide Open, The Prayer Matrix, Searching for Heaven on Earth, książka, którą napisał wspólnie ze sławnym twórcą, Thomasem Kinkade, The Secret of the Light, druga książka dewocyjna, Turning Points, Captured by Grace, która dała dr Jeremiah miejsce na liście bestsellerów USA Today i The Wall Street Journal, Signs of Life, która dała mu miejsce na liście bestsellerów New York Timesa, What in the World Is Going On?, a tu już miejsce na listach najlepiej sprzedających się książek New York Timesa, Wall Street Journal, i USA Today, The 12 Ways of Christmas, i jego najnowsza książka, Living With Confidence in a Chaotic World, która znalazła się na listach bestsellerów New York Timesa, Wall Street Journal, Publisher’s Weekly, i USA Today.

Jako oddany mąż i ojciec, dr Jeremiah wierzy, że bez wsparcia i zachęty swojej żony, Donny, Turning Point nigdy by nie powstało. On i Donna mają czworo dorosłych dzieci i dziesięcioro wnucząt.

Dr Jeremiah w pełni oddaje się szerzeniu Słowa Bożego. Jego miłość do ludzi i chęć dotarcia do tych zagubionych są widoczne w sposobie, w jakim mówi o biblijnych prawdach oraz w jego umiejętności mówienia o rzeczach najważniejszych. Dr Jeremiah wciąż z wielkim przejęciem obserwuje, co Bóg jest w stanie dokonać poprzez Swoje Słowo, które jest wygłaszane w kazaniach Turning Point.

Aby uzyskać więcej informacji, zapraszamy na stronę David Jeremiah.org

Bibliografia

Dokąd zmierza ten świat?   Rozpoznanie znaków    Terroryzm islamski